Mobo Engelli Wc Kabini

Yapı ölçülerinden iç donatılarına uluslararası standartların yansıdığı mobo engelli tuvalet kabini farklı ihtiyaç alanları için en pratik çözüm.

Engelli Tuvaleti Nedir?

Fiziksel engelli vatandaşların kullanımına özel geliştirilmiş uluslararası standartlardaki WC ünitelerine engelli tuvaleti denir.

Engelli WC Kabini Ölçüleri

Uluslararası belirlenmiş standartlara göre engelli WC kabinin minimum ölçüsü 215×215 cm’dir. Tekerlekli sandalyeli araç girişi ve kullanım ergonomisi düşünüldüğünde iç kullanım minimum ölçüsünü ifade eder.

Kullanımı kolay Mobo Engelli Wc Kabinleri

Mobo engelli WC kabinlerimiz kalite standartlarıyla birlikte kullanım ergonomisiyle öne çıkar. Özel tuvalet ünitesinden tutmaçlara en iyi kalitede malzeme ve aksesuarlar seçilerek engeli WC’de kullanılmıştır.

Özel duvar panel sistemimizin çok az yer kaplayan düzgün yüzeyi iç mekana maksimum genişlik olarak yansımaktadır. Ferah ortamda yapı içerisine araç girişi konforu, tuvalet ünitesinin kolay kullanımı hemen fark edilir.

Bant sisteminde uluslararası standartlar dahilinde üretilen engelli tuvalet kabinimiz kullanıma hazır sevk edilir. Kullanım yerine yerleştirildiğinde yapının atık ve temiz su bağlantılarını merkezi şebekelere bağlamanız yeterli. Aynı şekilde yapı arkasında yer alan özel buatta toplanan elektrik sistemini merkezi şebeke bağlantısıyla kolayca buluşturabilirsiniz.

Mobo Engelli Tuvalet Kabini Modelleri

Hazır yapı üretiminin lideri olan firmamızın mobo engelli tuvalet kabini modelleri uluslararası standartlar göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Geniş kapı girişi, tuvalet ünitesi, özel lavabo, özel tutmaçlar, ayna gibi aksesuarların üretim ve yerleşiminde uluslararası standartlara uygunluk esas alınmıştır.

215×215 cm Engelli Tuvalet Modeli

Firmamız üretimlerinde en yaygın modeli oluşturur. Kapı açıklığı 85-100 standardına göre üretilmektedir. Engelli aracının girişi için opsiyonel aparatlar arasında rampa sistemi geliştirilmiştir.

215×215 CTP sistemli mobo engelli tuvaleti iç donatılarıyla birlikte en iyi kullanım ergonomisine göre dizayn edilmiştir. Mükemmel ergonomi için uluslararası standartlara firma uzmanlığımızın yansımaları görülür. Mobo engelli tuvalet modellerimizdeki kullanım ergonomisi üretim gerçekleştirdiğimiz yüzlerce ünitede deneyimlenmiştir.

CE Belgesi Onaylı Engelli Tuvalet Kabini

Engelli tuvalet kabinlerinde uluslararası standartlar açısından iki önemli ayrıntı bulunur. Bunlardan ilki kabin girişinin engelli kullanımına özel belirlenmiş genişlikte olmasıdır. Diğer önemli ayrıntı ise tuvalet ünitesi ile tutmaç ve aksesuarlardır.

Engelli tuvalet tabini minimum alanı 150×150 ölçüde olmalıdır. Engelli kapı açıklığı minimum 85 cm’dir. Kapı kanat genişliği ise maksimum 100 cm’dir. Tekerlekli sandalyeli aracın manevrası düşünülerek kapı önünde bulunması gereken alan 200 cm olarak önerilmektedir.

Engelli tuvalet kabini içerisinde yer alan klozet ünitesinin oturma yüksekliği 46 – 47 cm civarında olmalıdır. Özel lavabonun yerden yüksekliği ise 75 – 86 cm aralığında olmalıdır. Lavabo önü hareket alanı için 76 x 122 cm bir boşluk bırakılmalıdır. Lavabo ünitesinin en alt kısmı 67 – 75 cm aralığında olmalı ki engelli aracı alt bölüme rahatlıkla girebilsin. Musluğun kullanıcıya uzaklığı 45 cm ortalamasında bulunmalıdır.

Ölçülendirmelerde standartların yanı sıra kişisel kullanımlar da baz alınmaktadır. Engellinin farklı özellikleri opsiyonel olarak engelli tuvalet kabini modeline yansıtılabilmektedir. Kişiselleştirilebilen engelli WC kabin modellerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Engelli Tuvaletinde Hangi Aksesuarlar Bulunur?

Engelli tuvalet kabininde özel klozet ünitesi ve lavabonun dışında engelli kullanımını kolaylaştıracak özel aparatlar bulunur.

Bu aksesuarlar özel tutunma barlarından oluşur. L Tuvalet (WC) tutunma barı, masfallı tutamak, destekli engelli tutamağı, köşe tutamağı, düz tutamak, açılı tutamak engelli tuvaletine özel aksesuarlar arasındadır. Hareketli ayna da özel aksesuarlar arasında yer alır. 

Engelli wc kabin modellerinin tamamında kullanılan tutmaçlar paslanmaz kalitede gövde yapısına sahip metal malzemelerden üretilmektedir. Rahat kavrama ve tutma özelliğine sahiptir.

Mobo Engelli Wc Kabini - Engelli Tuvaleti

Mobo Engelli Tuvalet Fiyatları

Modern tesislerde uluslararası standartlarla belirlenmiş özel ölçü ve aksesuarlarla üretilen mobo engelli tuvalet fiyatları ile gerçek ekonomiyi yaşayın.

Park ve bahçeler, sosyal tesisler, fabrikalar gibi farklı kullanım alanlarındaki özel ihtiyaçlarınızda hazır mobo engelli tuvalet kabinlerini tercih edin. Çok sayıda işçilik ve uluslararası standartları yakalamak için hiç zaman harcamadan hazır yapı konforunu yaşayın. Mobo engelli tuvalet kabinlerimiz siparişten günler sonra hazır oluyor. İstediğiniz yere sevk edilerek aynı gün kullanıma sunuluyor. Hazır sistem mobil üniteli mobo kabin fiyatları ile satın alırken kazanın.