Mobo Kabin Teknik Özellikleri

Uzmanlıkla tasarlanan modeller modern tesislerde en kaliteli hammadde ve en iyi yapı malzemelerinin kullanımıyla mobo kabinlere dönüşüyor.

İyi malzeme seçiminden yeni nesil üretim sistemi uygulamalarının modüler mobo kabin kalitesine yansıdığı teknik özellikleri buradan inceleyebilirsiniz.

Mobo Kabin Planlarına Yansıyan Ergonomi

Sektördeki liderliğimizi tasarımda mobo kabin planlarıyla buluşturuyor, uzun ömürlü, güvenli yaşam alanları üretiyoruz. Özel panel sistemimiz iç mekan ergonomisine yansıyor, kullanan herkese en iyi konfor deneyimi yaşatıyor. 

Mobo Kabin Özellikleri

MOBO KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLERDeprem Şartları1.DereceMetal MalzemelerST 37 GALVANİZ METAL PROFİL
İklim ŞartlarıTürkiye İklim BölgeleriSes YalıtımıTS EN ISO 11957:2010;TS EN ISO 717-1:2013 ( Dp,W= 13 Db)
Kar Yükü80 Kg/m²İzolasyonuTS EN 13165 POLİÜRETAN
KÖPÜK (PU)-YANMAZLIK SINIFI “B”
Rüzgar Hızı79 Km/Saat(Zemine sabitlenmesi müşteri sorumluluğundadırIsı İletkenliğiTS EN ISO 8990: Isı geçirgenlik Kat sayısı (Ust) W/ (m²*K) 0,591
Şase Yük Kapasitesi200 Kg/m²
TABANSistemMobo Kabinin şasesi özel kaynaklı taşıyıcı profillerden üretilmektedir. Mobo Kabin bu şase üzerine montaj edilmektedir. Kabinin konulacağı zeminin terazide olması gerekmektedir.
Rüzgar Hızına Karşı
Yere Sabitleme
Rüzgarda yere sabitleme aparatı opsiyoneldir. Müşteri talep ettiği taktirde verilir.
Zemin KaplamasıMobo Kabinin zemin kaplaması olarak zemin kaplama levhaları yüzeyi 2 mm PVC yer kaplaması ile kaplanır.
DIŞ PANELKalıp SistemiÖzel şekillendirilmiş metal çelik konstrüksiyon ve polyester kalıplarda preslenerek Türkiye’de ve Dünya’da tek otomasyon teknolojisiyle 50 derecede fırınlama sistemiyle (CTP) ve jelkot sandwich paneldeki solvent gazı çıkarılarak
üretilmektedir.
Mobo Kabin Üretim SistemiCam elyaf takviyeli (CTP) polyester ve jelkot malzemeler fırınlama sistemiyle 50 derece de kürtaym yapılma tekniğiyle çift cidarlı poliüretanlı sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş paneller modüler yapısıyla, ekleyerek vidalanıp monte edildikten sonra, anti bakteriyel nötr silikon kullanılarak izole edilip su, kar, toz, haşere ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik ve
uzun ömürlü olur.
Dış Yüzey KaplamasıDış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif, yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez özelliktedir.
İç Yüzey KaplamasıDış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif,
yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez özelliktedir.
Duvar Panel İzolasyonu30 ̴ 35 mm kalınlıkta 42 dansite İtalyan menşei 140 bar yüksek basınçlı makinelerle
poliüretan köpük enjekte edilerek üretilmektedir.
İÇ PANELSistemCTP ( cam elyaf takviyeli polyester ) ve sert poliüretan köpük enjekte edilip, özel
şekillendirilmiş paneller üretilerek oluşturulmuştur.
İç Yüzey Kaplamasıİzofitalik akrilikli özel parlak kırık beyaz (floransan) renk jelkot ile CTP kaplaması
kompozit panel oluşturulmuştur
Duvar İzolasyonuTesislerimizde yüksek basınçlı makinelerle 42 dansite poliüretan enjekte ederek ve yeni nesil poliüretan kullanılarak üretilen paneller, yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır.
GENEL PANEL ÖZELLİKLERİKarmod Mobo Kabinleri meydana getiren özel duvar panelleri iç ve dış yüzeyleri 60 derece güneşin ultraviyole ışınlarına ve -50 derece soğuğa karşı dayanıklı, neolu kırık beyaz (floransan) renkte jelkot malzeme kullanılarak imal edilmektedir. Kullanılan malzemenin özelliği gereği ürünün boyutlarında ± %2 tolerans miktarı bulunmaktadır. Dış ve iç paneller atmosferik şartlara ve antikorozif özelliğe sahiptir. Yıkanabilir, paslanmaz, çürümez ve kolay temizlenir.
ÇATIÇatı SistemiCam elyaf takviyeli (CTP) polyester malzemeden çift cidarlı poliüretan sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş çatı panelleri duvar panellerine montapen vida ile birleştirildikten sonra anti bakteriyel silikon ile izole edilerek su,kar,toz ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik bir görüntü sağlar.
Çatı İzolasyonuÇatı panellerimize 42 dansite yoğunlukta poliüretan köpük enjekte edilerek CTP
kompozit panel elde edilir.
İç Yüzey KaplamasıDış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
Dış Yüzey KaplamasıDış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı Polyester esaslı  kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
KAPILARDış KapıBeyaz renkli 4 adet özel menteşeli PVC kapıdır. İspanyolet kilitlidir. Dış kapı ebatı
71,5 x 184,5 ölçülerde olup üst bölümü 4 mm kalınlıkta kapı camı kullanılmakta, kapı altı pvc lambri kaplıdır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe kapı rengi beyaz olacaktır.
PENCERELERPencereElektrostatik toz boyalı beyaz renkte alüminyum profil çerçevelerden oluşmaktadır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe doğrama rengi beyaz olacaktır.
CamMobo Kabinin pencere camlarında, 4 mm kalınlığında temperlenmiş cam (otocam)
kullanılmaktadır. Cam kırıldığında kullanıcıya zarar vermez.
BOYALARMetal Aksam150*150 ebat dan 270*270 ebat’a kadar 1,5 mm kalınlığında çelik profil galvaniz
şase kullanılmaktadır.
270*270 ebatı sonrası ve WC şaselerinin tümü profil olup üzeri 1 Kat Rapid astar
boya uygulanmaktadır.
ELEKTRİK TESİSATIKabloİç köşe kapamasına elektrik tesisatı sıva altı 1 x 2,5mm ve 1×1,5 mm TSE belgeli NYM kablo döşenmiştir. Elektrik anahtarı ve 2000 W 220 volt dayanıklı  topraklı prizler döşenmiştir.  Telefon prizi opsiyoneldir, müşteri talep ederse montajı yapılır.
Sigorta16 A TSE belgeli sigorta otomatı kullanılmaktadır.
Aydınlatma ArmatürüKabin ebatlarına göre duyları artan TSE belgeli glop kullanılmaktadır.
Priz ve AnahtarlarTSE belgeli priz ve anahtarlar kullanılmaktadır. Telefon pirizi opsiyoneldir.
SIHHI TESİSAT
(Sıva üstü)
VitrifiyeTSE belgeli vitrifiye malzemeleri kullanılmaktadır.
Temiz Su BorularıTSE belgeli PPRC özellikli temiz su boruları kullanılmaktadır.
Pis Su BorularıTSE belgeli PVC özellikli pis su boruları kullanılmaktadır.
OPSİYONEL AKSESUARLARBanko, masa, raf, evye, jaluzi, havalandırma fanı, iç duvar bölmesi ve ilave WC istenmesi gibi opsiyonel aksesuarlar ücret karşılığı yapılmaktadır.
SEVKİYATMobo Kabin indirme ve yükleme için Forklift kullanılabilir. Forkliftin bıçakları uzun olmalıdır. Kısa bıçaklar Mobo Kabin zeminine zarar verecektir. Opsiyonel olarak forklift cepli şase yapılabilir. Büyük ölçüdeki Mobo Kabinler vinç yardımı ile sapanla alttan bağlanarak taşınmalıdır. Sapanla taşıma için opsiyonel olarak alt şaseye sapan bağlama kulakları yapılabilir. Sapanla indirme ya da yükleme yaparken sapanın paneli sıkıştırmaması için yük traversi, kaldırma kirişi ya da denge kirişi ile talimatlara uygun taşınmalıdır.
Karmod Kabin Teknolojileri Mobo Kabin Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.

Sıcak Havalarda Mobo Kabin

Mobo kabin duvar ve çatı panel sistemimiz yüksek yalıtım performansıyla öne çıkar. Polyester kabin panel sisteminde özel parlaklıktaki levhalar arasına enjekte edilen poliüretan mükemmel yalıtıma giden yolu aralar. Poliüretan püskürtmesi özel makine sistemi kullanılarak gerçekleştirilir. Özel püskürtme sistemi kabin panellerinin aynı eşitlikte ve yüksek yoğunlukta poliüretan dolgusu ile buluşmasını kolaylaştırır.

Özel kapı ve contalı pencere sistemiyle desteklenen izolasyon polyester mobo kabinde mükemmel seviyeye yükselir.

Aynı yalıtım performansı panel kabin duvar ve çatı sisteminde de sürdürülür. Özel levhalar arasına yüksek yoğunlukta eps uygulaması panel kabin yalıtımına büyük katkı sağlar.

Bu nedenle Karmod kabin Afrika’da sıcak iklime sahip Senegal, Eritre gibi ülkelerde iklimlendirme avantajıyla ‘Ice Cabin’ (Serin Kabin) adıyla isimlendirilmektedir.

Soğuk Havalarda Mobo Kabin

Polyester ve panel sistem mobo kabin modellerimizin teknik özelliklerini detaylı incelediğinizde kalite üstünlüğünü fark edersiniz. İyi yalıtım panelden kapıya tüm detaylara yansımıştır. Mobo kabinlerimiz güvenlik noktalarında kışın çok soğuk geçen uzun gecelerinde personele sıcak iç ortamlar hazırlar.

Yangına Dayanıklı Mobo Kabin

Ülkemizde konut ve benzeri yapılarda meydana gelen yangınların temelinde elektrik kontağı kaynaklı yangınlar ağırlık kazanmaktadır. Karmod modüler kabin modellerinin tamamı yapıya özgü elektrik projesine sahiptir.

Mobo kabinlerimizin elektrik tesisat malzemeleri ve armatürlerinde kalite belgeli malzemeler özel seçilerek kullanılmaktadır. Elektrik tesisat uygulamaları modern üretim tesisimizde kalite kontrol süreçlerinde denetlenerek gerçekleştirilmektedir. Modüler kabinlerimizi kalite garantimizle güvenli kullanabilirsiniz.

Mobo Kabin Kullanım Alanları

Güvenlikten ofise, şantiye yatakhane yapılarından WC duş yapılarına hazır mobo kabinler bir çok alanda kullanılmaktadır.

Mobo Kabin Yaygın Kullanım Alanları ;

  • Güvenlik yapıları ve bekçi kulübeleri
  • Satış büfe kabinleri (Halk ekmek, dönerci, hamburgerci vb.)
  • Akbil, ulaşım kart, müze kart, kombine kart satış kabinleri
  • Satış ofisleri
  • Şantiye ofis yapıları
  • Yatakhane ve yemekhane binaları
  • Polis, Jandarma ve Özel güvenlik ofisleri
  • Kütüphane binaları
  • Tuvalet ve duş kabinleri
Mobo Kabin Teknik Özellikleri

Mobo Kabin ölçüleri ve Planları

3 m2 ile 50 m2 aralığından mobi kabin ölçülerinde hazır yapılar üreterek kullanıma sunmaktayız. Kullanıma hazır üretimli mobo kabin ölçülerimiz karayolu taşıma standartlarına uygun ebatlara sahiptir. Modern tesislerde kullanıma hazır imalat sonrası istenilen her yere kolayca taşınabilir.

Yenilikçi yapı sisteminin kazandırdığı çok az yer kaplayan özel duvar panelleri mobo kabin planlarına geniş ve ferah iç ortam olarak yansır.

Her biri en iyi kullanım ergonomisinde ve uzun ömürlü yapı sistemiyle üretilen mobo kabin planları sayfasını inceleyebilirsiniz.